امام
31 تير 1398 |
اخبار اخبار انجمن فوریت های پزشکی ایران تحقق یک آرمان
+ Zoom

  تحقق یک آرمان


حذف سقف پرداخت کارانه کارکنان اورژانسهای پیش بیمارستانی


 با توجه به پرداخت کارانه در بخشهای درمانی وزارت بهداشت از حدود بیست سال پیش ،پرسنل خدوم و زحمتکش اورژانس های پیش بیمارستانی از ابتدای اجرای این طرح از این قاعده مستثنی بودند و علیرغم سختی کار فراوان ، هیچ راهکار و منبعی جهت پرداخت این حق به این عزیزان در نظر گرفته نشده بود . هم زمان با طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید و نگاه مثبت مدیران ارشد وزارت متبوع از جمله شخص مقام عالی وزارت ، توجه ویژه ای به تمام پرسنل و از جمله پرسنل 115 کشور و در جهت احقاق حقوق آنها معمول گردید. اعضا هیات مدیره انجمن فوریتهای پزشکی ایران نیز به عنوان یک انجمن صنفی و در کنار تمام عزیزان و زحمتکشان جامعه فوریتهای پزشکی کشور ، در راستای اهداف و وظایف خود  ضمن انجام مکاتبات متعدد و پیگیری خواسته ها و حق و حقوق  تکنسین های اورژانس، در راستای تحقق این آرمان ها اهتمام ورزید و نهایتا در جلسه حضوری با وزیر محترم بهداشت و در مان - جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی- که در دی ماه 1393 برگزار شد بار دیگر حقوق بر زمین مانده جامعه فوریت های پزشکی کشور را مطالبه نمودند . از جمله این حقوق ، عدم پرداخت کارانه در اکثر دانشگاه های کشور تا آن زمان و نیز ایرادات وارد کارانه بود که یکی از بزرگترین ایرادات آن ، تعیین سقف پرداخت بود . در همان جلسه مقام عالی وزارت ، فی المجلس با صدور دستوری به ریاست محترم مرکز مدیریت حوادث  وفوریت های پزشکی کشور و نیز معاونت محترم درمان وزارتخانه حذف گزینه ی سقف پرداختی کارانه پرسنل اورژانس 115 را خواستار شدند.

تا پایان سال 1393 کارانه های مراکز مختلف کشور از جمله اورژانس تهران پرداخت گردید و متاسفانه شاهد بودیم که بر خلاف دستور وزیر محترم ، با لحاظ نمودن سقف و با استفاده از فرمول سابق محاسبه و پرداخت ، صورت گرفته بود. انجمن صنفی-تخصص فوریت های پزشکی ایران  بار دیگر در تاریخ 22 تیر ماه 1394 با ارسال نامه ای به دفتر مقام عالی وزرات ، ضمن یاد آوری دستور ایشان ، خاطرنشان کردند که متاسفانه سقف پرداخت کارانه کماکان حذف نشده است. حال شاهد آن هستیم که جناب آقای دکتر آقاجانی معاونت محترم در مان وزارت بهداشت ، طی نامه ای به دانشگاه های کشور ، اجرای بند هفتم شیوه نامه پرداخت کارانه را که  در مورد تعیین سقف پرداخت می باشد کنسل نمو ده اند.

انجمن فوریتهایی پزشکی ایران  بر خود واجب می داند ضمن تقدیر و تشکر از مدیران ارشد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دستیابی به این موفقعیت بزرگ را به جامعه بزرگ فوریتهای پزشکی کشور تبریک عرض نماید.   

 


امتياز ۸۲ درصد (۱۱ امتياز)
امتيازدهی
امتياز شما: 1 2 3 4 5

تاريخ 07 مرداد 1394
فرستنده تکنسین
كامنت یادمون نره کسانی هم خارج چارچوب انجمن ÷یگیر کارانه ها بودن از اونها هم قدر دانی میکنیم

تاريخ 08 شهريور 1394
فرستنده حسن
ايميل
كامنت با عرض سلام متاسفانه کارانه ای که به این جانب وهمکاران در فوریتهای پزشکی همدان تعلق گرفته خیلی کمتر ازاین حرفهاست وواقعااجحاف وتوهین است .متوسط کارانه به شصت هزار تومنم نمیرسه.چها ماه دادن دیگه ندادن.بهره وری هم که نداریم.میگن تعلق نمیگیره .اخه چقدر ظلم .تمام نیروها دچار افسردگی وفرسودگی شدن .لطفا پیگیری کنید

دو عدد را با هم جمع کنید به اضافه

copyrights 2014 By Emairan | All Rightes Reserved