امام
06 تير 1398 |
اخبار اخبار عمومی افزایش 60 درصدی دریافتی پرستاران
+ Zoom

  افزایش 60 درصدی دریافتی پرستاران بخش های اورژانس


معاون درمان وزیر بهداشت خبر داد افزایش 60 درصدی دریافتی پرستاران بخش های اورژانس معاون درمان وزیر بهداشت با تأکید بر کمبود شدید پرستار در بخش های اورژانس، از افزایش 60 درصدی دریافتی پرستاران این بخش ها نسبت به سایر پرستاران خبر داد.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری به نقل از ایرنا، محمد آقاجانی، کمبود شدید پرستار در بخش های اورژانس را از جمله مشکلات بخش های اورژانس برشمرد و گفت: از لحاظ فعالیت پرستاران با تجربه و توانمند در اورژانس ها با مشکلات حادی مواجه هستیم به خصوص اینکه در گذشته برای تعیین استاندارد پرستار به تخت در کشور اصلاً بخش های اورژانس را جزو تخت های بیمارستانی تعریف نمی کردند.

آقاجانی ادامه داد: بر اساس استانداردها باید حداقل ، 10درصد تخت های هر بیمارستان تخت های اورژانس باشد اما چنین استانداردی هرگز در کشور ما مورد توجه نبوده است و از این نظر با عقب ماندگی مواجه هستیم که باید جبران کنیم.

وی افزود: مکاتبات زیادی نیز با مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای جذب و استخدام پرستار داشته ایم اما تاکنون موفق نبوده ایم و مجبوریم برای تامین پرستار مورد نیاز بیمارستان ها از روش های دیگری استفاده کنیم.

معاون وزیر بهداشت به موضوع دیگری تحت عنوان دریافتی پایین پرستاران به خصوص پرستاران اورژانس اشاره کرد و گفت: مسئله مهم دیگر دریافتی پایین پرستاران به خصوص در اورژانس هاست و با توجه به اینکه پرستاران این بخش ها با مخاطرات جسمی، فیزیکی و روانی بیشتری مواجه هستند، وزارت بهداشت تصویب کرده است که با اجرای طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد، حدود 60 درصد به دریافتی پرستاران این بخش ها نسبت به سایر پرستاران افزوده می شود.

پایان خبر 


امتيازدهی
امتياز شما: 1 2 3 4 5

دو عدد را با هم جمع کنید به اضافه

copyrights 2014 By Emairan | All Rightes Reserved