امام
31 تير 1398 |
اخبار اخبار عمومی مقصران شاخ به شاخی آمبولانس‌های
+ Zoom

  مقصران شاخ به شاخی آمبولانس‌های کشور


رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور علت تصادف شاخ به شاخ آمبولانس‌های کشور را تشریح کرد.به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، در هفته ای که گذشت دو دستگاه آمبولانس حامل بیمار که در حین ماموریت بودند در کیلومتر 70 محور زاهدان به خاش در محدوده بخش کورین با هم برخورد کردند که بر اثر این تصادف مرگبار، یک امدادگر کشته و سه نفر زخمی شدند. براین اساس امین صابری‌نیا رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور درباره جزئیات و علت این حادثه دلخراش به تسنیم گفت: بالاخره وقتی کمبود شدید نیرو است و متاسفانه تفکر دولت بر برون سپاری است؛ باعث شده که نتوانیم بر روی کیفیت خدمات به‌خوبی برنامه ریزی کنیم و این اشکالات به‌وجود می‌آید.


 به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، در هفته ای که گذشت دو دستگاه آمبولانس حامل بیمار که در حین ماموریت بودند در کیلومتر 70 محور زاهدان به خاش در محدوده بخش کورین با هم برخورد کردند که بر اثر این تصادف مرگبار، یک امدادگر کشته و سه نفر زخمی شدند. براین اساس امین صابری‌نیا رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور درباره جزئیات و علت این حادثه دلخراش به تسنیم گفت: بالاخره وقتی کمبود شدید نیرو است و متاسفانه تفکر دولت بر برون سپاری است؛ باعث شده که نتوانیم بر روی کیفیت خدمات به‌خوبی برنامه ریزی کنیم و این اشکالات به‌وجود می‌آید.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور ادامه داد: سال گذشته بنده نسبت به کمبود نیرو هشدار دادم و دائم گفتم که این خدمت تخصصی و مهارتی است و باید نیرو ماندگار و تامین شود و نه با تفکر برون سپاری؛ بنابراین افرادی که مهارت ندارند وارد سیستم می‌شوند.

صابری‌نیا تصریح کرد: از طرف دیگر خستگی شغلی خود باعث کمتر شدن سطح ایمنی است که در حال حاظر به‌جای 8 کشیک، تعداد کشیک حداقل 14 کشیک 24 ساعته خدمت؛ نگران کننده است و هر چه هم به سازمان مدیریت گفته می‌شود توجه‌ای نمی‌کنند، بنابراین وقتی اینچنین اتفاقاتی رخ می‌دهد دنبال مقصر گشتن جای تعجب است.

وی عنوان کرد: نیرویی که تامین نیست و کشیک بیش از انتظار دارد و آینده شغلی نامشخص دارد اگر حتی خطای انسانی نیز کند جای تعجب ندارد، در واقع باید گفت عامل زمینه ای عدم توجه به ذات اورژانس پیش بیمارستانی است که در انتخاب نیرو محدودیت ایجاد شده است و شرایط سخت کاری نیز مزید بر علت است.
رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور در خاتمه خاطرنشان کرد‌: ای کاش مسئولان رسانه‌ها، سازمان مدیریت را مجبور می‌کردند تا موضوع کمبود نیرو در اورژانس پیش بیمارستانی را پاسخ دهند.

http://tasnimnews.com/Home/Single/842160


امتياز ۸۷ درصد (۶ امتياز)
امتيازدهی
امتياز شما: 1 2 3 4 5

دو عدد را با هم جمع کنید به اضافه

copyrights 2014 By Emairan | All Rightes Reserved