امام
06 تير 1398 |
اخبار اخبار عمومی اورژانس بیمارستان‌های پایتخت نیازمند 268
+ Zoom

  اورژانس بیمارستان‌های پایتخت نیازمند 268 پرستار است


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به کمبود نیروی پرستار در اورژانس بیمارستانهای پایتخت گفت: اورژانس بیمارستان های پایتخت نیازمند 268 پرستار است امین صابری‌نیا درباره اقدامات انجام شده در زمینه ارتقای اورژانس‌های بزرگ و پر ازدحام پایتخت که بیش از این 90 درصد تجهیزات مورد نیاز آن تامین و اقداماتی جهت تامین نیروی انسانی در آنها انجام شده است، گفت: با تلاش وزارت بهداشت مشکلات این اورژانس‌ها را احصاء و تجهیزات مورد نیاز آنها را خریداری کرده‌ایم و در این زمینه حساس‌سازی می‌کنیم. تاریخ خبر 22/7/94


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن فوریتهای پزشکی به نقل از ایسنا، امین صابری‌نیا درباره اقدامات انجام شده در زمینه ارتقای اورژانس‌های بزرگ و پر ازدحام پایتخت که بیش از این 90 درصد تجهیزات مورد نیاز آن تامین و اقداماتی جهت تامین نیروی انسانی در آنها انجام شده است، گفت: با تلاش وزارت بهداشت مشکلات این اورژانس‌ها را احصاء و تجهیزات مورد نیاز آنها را خریداری کرده‌ایم و در این زمینه حساس‌سازی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روسای بیمارستان‌ها از نزدیک مشکلات را پایش می‌کنند، افزود: 268 نیروی پرستار در اورژانس‌های تهران نیاز داریم و در حال تامین نیروی انسانی لازم برای این مراکز هستیم. البته از نظر نیروهای غیرپرستار نیز با کمبود مواجهیم اما فعلا میزان آن را محاسبه نکرده‌ایم.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تامین نیروی پرستاری مورد نیاز، افزود: تمام سیستم در تلاش هستند که این مشکل را در اورژانس‌های کشور برطرف کنند. من در این باره مدیون روسا و معاونان درمان دانشگاه‌ها هستم؛ چرا که تلاش بسیاری در این زمینه انجام می‌دهند. البته وظیفه ماست که این کار را برای مردم انجام دهیم.

صابری‌نیا تامین نیروی انسانی برای اوژانس‌ها به ویژه در تهران را با مشکلاتی همراه دانست و گفت: با توجه به شرایط خاص اورژانس و به دلیل سختی کار آن هر کسی حاضر به کار کردن در اورژانس نیست، اما اکنون با یک سیر صعودی در این زمینه پیش می‌رویم.

وی تاکید کرد: شرایط تهران با توجه به توسعه شهری نامناسب و فقدان توجه کافی به زیرساخت‌های بهداشتی - درمانی به ویژه در شهرستان‌های اطراف دشوار است. همچنین جمعیت تهران دائم کم و زیاد می‌شود؛ به طوری که صبح 15 میلیون جمعیت در تهران است و شب به هشت میلیون نفر می‌رسد؛ همه این موارد در ارائه خدمات بیمارستانی تاثیرگذار است. البته امیدواریم نهایتا با برنامه‌ریزی صحیح آنچه را که استاندارد وزارت بهداشت در بخش‌های بستری و نیروی انسانی است، نسبت به جمعیت احصاء و تامین کنیم.

وی با بیان اینکه بی‌تردید نگاه وزیر بهداشت در بخش اورژانس پایتخت نگاهی صحیح بوده است، گفت: بنابراین تلاش وزارت بهداشت و هر سه دانشگاه علوم پزشکی این است که تا جایی که می توانند وضعیت را در این حوزه بهبود بخشیم.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی وزارت بهداشت گفت: همه مشکلات به اورژانس ختم نمی‌شود و با مشکلات عدیده‌ای از جمله کمبود تخت بیمارستانی در تهران مواجهیم که این بخش نیز نیازمند توسعه است؛ چرا که هرگاه این توسعه اتفاق افتد، مردم رضایت بیشتری خواهند داشت. از طرفی در حال حاضر وزارت بهداشت تلاش می‌کند آنچه را در توان دارد با استفاده از امکانات موجود انجام دهد.

صابری‌نیا در ادامه به برنامه ایجاد تحول جدی در اورژانس‌ها و گسترش فضای فیزیکی آنها که پیش از این از سوی وزیر بهداشت مطرح شده بود، اشاره و اظهار کرد: 122 اورژانس را برای توسعه در نظر گرفته‌ایم، اما این کار اقدامی عمرانی و ساختاری است و زمانی که یک کار ساختمانی را آغاز می‌کنیم، نباید توقع داشته باشیم که در عرض یک تا دو ماه انجام شود؛ چرا که در این صورت استحکام لازم را نخواهند داشت.

وی افزود: نقشه‌های این 122 اورژانس در حال تهیه است، تاییدیه 80 تا 85 درصد آنها را گرفته شده و اکنون بحث پیمانکار آن مطرح است. از آنجا که سیستم دولتی است باید قوانین و مسیر خود را طی کند. اکنون بیش از 30 یا 40 درصد ساختمان‌ها در مرحله ساخت هستند و امیدواریم در دو سال آینده از نظر توسعه و استانداردسازی اورژانس‌ها حرفی برای گفتن داشته باشیم.

پایان خبر  


امتيازدهی
امتياز شما: 1 2 3 4 5

دو عدد را با هم جمع کنید به اضافه

copyrights 2014 By Emairan | All Rightes Reserved