امام
31 تير 1398 |
اخبار اخبار عمومی عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت
+ Zoom

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:


دولت هر چه سریعتر قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را اجرا کند عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بر لزوم سریع‌تر اجرایی شدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری تاکید کرد و گفت: لازم است تعرفه‌‌های پیراپزشکی، پرستاری و پزشکی به صورت متوازن و براساس سختی کار آنها افزایش یابد.


 ب، احمد آریایی‌نژاد با بیان اینکه مسئولان مشکلات مالی را عامل اجرا نشدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری عنوان می‌کنند،‌ افزود: متاسفانه حوزه سلامت کشور از نداشتن یک نظم سیستماتیک رنج می برد لذا این معضل موجب هدر رفت منابع و هدر رفت بودجه نیز منجر به اجرایی نشدن طرح ها و قوانین می شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را دغدغه جدی پرستاران عنوان کردو گفت: با توجه به حساسیت این قانون برای پرستاران از وزارت بهداشت تقاضا داریم با فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم  هر چه سریعتر این قانون را اجرایی کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: لازم است تعرفه‌‌های پیراپزشکی، پرستاری و پزشکان به صورت متوازن و براساس سختی کار آنها افزایش یابد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مدیریت بودجه را در راستای اجرای قوانین حوزه سلامت مهم عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه هنگام اجرای قوانین با کمبود بودجه مواجه می شویم لذا لازم است همزمان با تصویب طرح‌ها اعتبار مورد نیاز نیز لحاظ شود؛ متاسفانه قوانین زیادی هستند که علیرغم تصویب هنوز به مرحله اجرا درنیامده است.

وی با تاکید بر اینکه با اجرای نظام ارجاع هزینه‌های حوزه سلامت کاهش می‌یابد،‌ تصریح کرد:‌ با اجرای نظام ارجاع از ازدحام بیماران در بیمارستان ها جلوگیری و همچنین  حجم و ساعت کاری پرستاران نیز کاهش می یابد.

نماینده مردم ملایر در مجلس نهم، تصریح کرد: لازم است وزارت بهداشت برای سریعتر اجرایی شدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، نهایت تلاش خود را داشته و در صورت کمبود بودجه با معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری هماهنگ و از سوی دیگر بیمه نیز در این خصوص با وزارت بهداشت همکاری لازم را داشته باشد.

پایان خبر 


امتيازدهی
امتياز شما: 1 2 3 4 5

دو عدد را با هم جمع کنید به اضافه

copyrights 2014 By Emairan | All Rightes Reserved